Ibuklin z miesięcznikiem: czy pomoże z bólem, dawką, ceną, analogami

Jak skuteczny jest lek „Ibuklin” z miesięcznym

Połączone leki łączące kilka aktywnych składników są popularne i pod wieloma względami przewyższają efekt mono-leków. Ibuklin to połączenie ibuprofenu i paracetamolu. Pierwszy składnik ma niesteroidowy przeciwzapalny, przeciwbólowy efekt, który jest uzupełniony przez silne zdolności przeciwgorączkowe. Środek ma szerokie wskazania do stosowania, ale należy go traktować z ostrożnością ze względu na możliwe skutki toksyczne niezgodności z dawką.

Czy Ibuklin pomoże w miesięcznym bólu i zespole napięcia przedmiesiączkowego, jaki jest koszt i analogi leku?

Farmakologiczne działanie leku

Ibuprofen jest połączonym działaniem, ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne. Skuteczność ibukliny w porównaniu z indywidualnym efektem każdego składnika jest kilkakrotnie wyższa. Struktura obejmuje:

  • ibuprofen – substancja z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych;
  • paracetamol – lek związany z anilidami, atipirretem i lekiem przeciwbólowym.

Ibuprofen działa na poziomie enzymu hamując cyklooksygenazę 1 i 2 (COX-1 i 2).Substancje te są odpowiedzialne za produkcję prostaglandyn, które bezpośrednio inicjują i wzmacniają reakcję zapalną w tkankach. Ibuprofen wpływa zarówno na COX-1, jak i COX-2, tj. ma nieselektywny efekt, który powoduje negatywny wpływ na błonę śluzową przewodu żołądkowo-jelitowego. Dlatego nadmiar czasu trwania i dawki leku może prowadzić do powstawania wrzodów i krwawień, szczególnie na tle już istniejącej patologii, na przykład z zapaleniem błony śluzowej żołądka, nawet w wywiadzie.

Ibuprofen jest bardzo szybko wchłaniany z przewodu pokarmowego i po około dwóch godzinach obserwuje się maksymalne stężenie we krwi. Głównym metabolizm leku występuje w wątrobie, więc jeśli przedawkowanie może wystąpić toksyczne zapalenie wątroby. Jest wydalany przez nerki, niewielką część – z enzymami żółciowymi i innymi drogami.

Paracematol (w Europie, ten lek jest znany jako acetaminofen) również hamuje działanie COX-1 i COX-2. Ale w przeciwieństwie do ibuprofenu działa na te enzymy tylko w tkankach mózgu, a jego obwodowy wpływ jest minimalny. Paracetamol również bezpośrednio zmniejsza wrażliwość centrum termoregulacji. Oba te efekty prowadzą do wyraźnej zdolności przeciwgorączkowej, a także do znieczulenia.Ale działanie przeciwzapalne jest minimalne.

Paracetamol szybko przenika do wszystkich środowisk ciała, podstawowy metabolizm zachodzi w wątrobie. Zubożenie funkcji hepatocytów może prowadzić do martwicy komórek. Jest wydalany głównie przez nerki. Warto zauważyć, że tylko 1% zaaplikowanej substancji przenika do mleka matki, więc można ją stosować podczas laktacji.

Wskazania do stosowania

Najczęściej ibuklin stosuje się jako środek przeciwgorączkowy. Jest również wystarczająco skuteczny, aby użyć go do celów przeciwbólowych w różnych stanach: bólu zębów i menstruacji, dyslokacji, skręceń, siniaków itp.

Ibuqueline dowiodła, że ​​zmniejsza wrażliwość i obniża temperaturę w chorobach zapalnych organów laryngologicznych, SARS i innych.

Obejrzyj film o bolesnych miesiączkach:

Przeciwwskazania

Pomimo szerokiego stosowania leku, jego stosowanie powinno być racjonalnie traktowane, ważąc wszystkie możliwe za i przeciw. Przeciwwskazania do przepływu leku z właściwości jego metabolizmu i skutków. Podstawowe warunki, w których należy zwrócić szczególną uwagę na możliwość otrzymania środka zaradczego:

  • Indywidualna nietolerancja na którykolwiek z leków z grupy NLPZ, w tym aspiryna.
  • W obecności przewlekłego zapalenia żołądka i wrzód żołądka i dwunastnicy, wrzód w wywiadzie, a także nośniki Helicobacter pylori należy dokładnie przestrzegać swoich uczuć i nie przekracza określonej dawki czas lekarza i przyjmującego. Jeśli to konieczne, długotrwałe stosowanie leków o podobnym działaniu, lepiej jest dawać pierwszeństwo Cox, gdzie wpływ na przewód pokarmowy jest praktycznie niemożliwe.
  • Nie należy stosować leku w czasie zaostrzenia zapalenia żołądka, wrzodu trawiennego i innych chorób przewodu żołądkowo-jelitowego.
  • Należy zachować ostrożność w przypadku ibuklinu w przypadku niewydolności nerek lub wątroby, w tym przewlekłego zapalenia wątroby. W takich sytuacjach należy monitorować poziom enzymów we krwi.
  • Dzieci poniżej trzeciego roku życia lepiej dają pierwszeństwo innym mono-lekom.
  • Równoczesne stosowanie leków wpływających na wymianę enzymu COX-1 i 2 (ASA w zapobieganiu chorób układu krążenia, hormony, leki przeciwzakrzepowe) może pogorszyć przejaw niepożądanych od wskaźników krwi i przewodu pokarmowego.
  • Podczas ciąży i karmienia piersią możliwe jest stosowanie ibukliny. Obserwacje nie wykazały żadnego negatywnego wpływu, w tym teratogennego na rozwijające się dziecko.
  • W przypadku astmy oskrzelowej, chorób nerwu wzrokowego, przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem.
  • Kofeina może wzmocnić działanie przeciwbólowe ibuklin. Jednoczesne spożywanie alkoholu zwiększa negatywny wpływ na komórki wątroby.
  • Podczas stosowania ibuklin w przypadku cukrzycy, lek może wzmocnić działanie tego drugiego.

Zalecana dawka

Maksymalna dzienna dawka dla dorosłych leków wynosi nie więcej niż sześć tabletek, a czas przyjęcia wynosi od trzech do pięciu dni. W takim schemacie ryzyko komplikacji jest minimalne.

Średnio 1 do 2 tabletek w 2 – 3 dawkach na dzień. Jeśli konieczne jest stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat, schemat należy wybrać razem z lekarzem w zależności od sytuacji klinicznej.

Jeśli odczuwasz jakiekolwiek nieprzyjemne odczucia lub dyskomfort ze strony jakichkolwiek narządów i układów, musisz albo całkowicie przestać przyjmować, albo zmniejszyć dawkę i obserwować siebie przez chwilę dłużej.

W przypadku, gdy wymagane jest dłuższe stosowanie leku, należy monitorować wskazania krwi i poziom enzymów wątrobowych.

Czy możliwe jest przedawkowanie?

Przypadki przedawkowania są możliwe, jeśli dawka i czas przyjmowania nie są przestrzegane. Ponadto, stany te mogą rozwijać się z niewydolnością wątroby i nerek. Główne objawy przedawkowania to:

  • Nudności, wymioty, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, objawy dyspeptyczne, ból w żołądku i jelitach aż do wystąpienia krwawienia.
  • Hamowanie tworzenia się komórek krwi.
  • Niewydolność nerek i martwica wątroby, toksyczne zapalenie wątroby.

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy natychmiast przerwać stosowanie leku i zwrócić się o pomoc lekarską.

Ибуклин i miesięcznie: czy to pomoże, czy tak bezpiecznie jest go wypić czy go

Ibuklin o łagodnym do umiarkowanego bólu może być jednym z aktywnych czynników. Szczególnie skuteczne będzie, jeśli nieprzyjemne odczucia są związane ze zwiększoną zawartością prostaglandyn w tkankach narządów płciowych.

Jako środek zmniejszający objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego, ibuklin nie jest odpowiedni, ponieważ sprzyja retencji płynów, co tylko pogorszy obraz kliniczny.

Możliwe jest również złagodzenie bólu podczas owulacji oraz w przeddzień menstruacji. Należy jednak zachować ostrożność w następujących przypadkach:

  • Jeśli ból jest nietypowy: bardziej intensywny, w połączeniu z nudnościami lub wymiotami itp.
  • W przypadku podejrzenia ostrego brzucha – zapalenie wyrostka robaczkowego, pęknięte cysty i inne.

Zalecamy lekturę artykułu na temat tabletek przeciwbólowych miesięcznie. Z niego dowiesz się o przyczynach bólu i jak go wyeliminować, lekach pomagających złagodzić skurcz.

Cena i analogi preparatu

Średni koszt leku waha się od 100 do 150 rubli w zależności od regionu Rosji i kategoriach aptecznych. Lek w niższej dawce (Junior) o zawartości 100 mg ibuprofenu i paracetamol 125 tańsze i standardowej dawki dla dorosłych – 400 mg do 325 mg, odpowiednio droższe. Ibuklin – lek produkowany przez Indian Doktor Reddys, która jest dobrze znana na rynku farmaceutycznym.

Istnieje również duża liczba leków o takim działaniu. Najważniejsze z nich to:

  • Ibumet i brustan (hayrumat analogowy) wytwarzanie Ukraina indyjskie, odpowiednio, identyczne ibuklinu 400 + 325.Ich koszt wynosi od 100 do 150 rubli.
  • Rosyjska edycja zawiera 200 mg ibuprofenu i 200 mg paracetamolu. Również w przystępnej cenie.
  • Nurofen multisymptom zawiera 400 mg i 325 mg składników aktywnych. Te tabletki produkowane w Wielkiej Brytanii kosztują około 200 – 250 rubli.

Ibuklin jest połączonym lekiem, który pomaga łagodzić ból i zwalczać stany zapalne i gorączkę. Sprytnie zaaranżowane substancje aktywne umożliwiają wzmocnienie działania leku. Lek Ibuklin powinien być przyjmowany zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego, który podczas wypisu bierze pod uwagę prawdopodobieństwo powikłań. W przypadku przestrzegania instrukcji częstość występowania działań niepożądanych i przedawkowania jest niewielka.

Podoba Ci się ten post? Udostępnij znajomym:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: